Kış Bahçesi

İzmir ve çevresine yüzlerce kış bahçesi uyguladık. Çok farklı modeller ve renklerle müşterilerimize daha yaşanabilir alanlar inşa ettik. Örnek uygulamalarımız ve ürünlerle ilgili bilgileri bu sayfada bulabilirsiniz. Ücretsiz keşif için firmamızı 0 232 373 00 50 TIKLAYARAK ARAYABİLİRSİNİZ

Kış Bahçesi Modelleri

kış bahçesi

örnek kış bahçesi uygulaması

kış bahçesi modelleri

sürme cam balkonlu kış bahçesi

cam balkonlu kış bahçesi

Yukarıda farklı cam balkon ve çatı modellerine sahip kış bahçesi uygulamaları görebilirsiniz. Konu çok geniş bir açıdan ele alınmalıdır. İşin bir çatı kısmı bir de doğrama kısmı olmak üzere 2 ayağı vardır. Elbette firmamızla ilgili olmayan zemin gibi detaylar da vardır. Bu sayfada kış bahçesi ile ilgili nerede ise tüm bilgilere ulaşabileceksiniz.

#Kış bahçesinde çatı elementleri

Çatıyı oluştururken kullanabileceğimiz çeşitli ürünler var. Aşağıda iskeletinde kullanılabilecek malzemeler sıralanmıştır.

 1. Demir
 2. Alüminyum
 3. Ahşap
 4. Boardex
 5. Otomatik Tente
 6. Cam Çatı

Demir bir iskelet kurulacaksa; profillerin doğru kalınlıkta ve ebatlarda olmasına dikkat edilmelidir. Epoksi ile boyanacak demir profiller uzun yıllar sorunsuz kullanılabilmektedir. Demirde en önemli konu küflenmenin önüne geçmektir. Bunun için de kaliteli bir mastar ve epoksi boya kullanmak en doğru seçenek olacaktır. Boya rengini seçerken olabildiğince özgür olacaksınız.

Alüminyum iskelet çok büyük alanlarda tercih edilmez. Daha küçük alanlarda doğru aparatlar kullanılarak inşa edilmesi gerekmektedir. Saf ve doğru et kalınlığına sahip alüminyum profil kullanımı hiç bakım gerektirmeyecektir. En önemlisi doğru kurulum meselesidir. Alüminyum iskeletlerde kaynak yapılamayacağından dolayı bütün taşıma işini vidalar ve aparatlar gerçekleştirecektir.

Ahşap düşünüyorsanız ustalık ve bir miktar da sanat işin içindedir. Masif işleyen usta sayısı her geçen gün azalmaktadır. Kaliteli ağaçlar kullanır ve  doğru vernikleme ve cilalama işlemleri gerçekleştirilir ise; otantik mekanlar elde etmeniz mümkündür. Kullanacağınız ahşap desenli cam balkon modelleri mekanı çok daha estetik hale getirecektir. Bronz renk alüminyum da tercih edilebilir. Bronz alüminyum her türlü ahşap ile uyum sağlayabilen ve çok dayanıklı bir malzemedir. Bunun nedeni boya ile edilmemiş olmasındadır. Bronz renk alüminyum aynı gri renk alüminyum gibi daldırma ve termik işlemleri neticesinde elde edilmektedir.

Boardex PVC profillerin içine destek sacı atılarak gerçekleştirilen bir uygulama çeşididir. Bakım gerektirmemesi bir avantajdır. İçine atılan destek sacı, BOARDEX malzemenin kalitesi ve işçilik sonucu belirleyen etken olacaktır. Bağlantı elemanlarının ustalar tarafından iyi tanınması gerekmektedir. Farklı durumlarda farklı çözümler gerçekleştirmek için bu şarttır.

Otomatik tente açılır – kapanır olması nedeni ile bazı müşterilerimizin tercihi olabilmektedir. Otomatik tente branda sistemi uygulanacaksa; en büyük sorun izolasyon olacaktır. Sistemin argesi iyi yapılmış ise ve uygulama soğru bir şekilde gerçekleştirilmiş ise; su alma gibi sorunlar olmayacaktır. Motorlu tente modelleri uzaktan kumanda ile çalıştırılmaktadır. Tüp motor ve kayış yardımı ile branda ileri geri hareket etmektedir. Branda kalitesine de dikkat etmek gerekir. Çok çabuk deforme olacak brandalar ileride büyük masraflara neden olabilecektir.

Cam çatılarda 2 alternatif vardır. Motorlu otomatik veya sabit cam çatı modellerinden birini seçebilirsiniz. Yaz sıcaklarında üstü açık olarak kullanmak isterseniz ve illa cam çatı istiyorum diyorsanız, tercih edeceğiniz ürün motorlu (elektrikli) cam çatı olacaktır. Bu ürünler için oldukça pahalı denebilir. Buna karşılık sabit cam çatı modelleri daha makul fiyatlara sunulmaktadır. Yazın açılamıyor oluşu bir olumsuzluk olarak karşımıza çıkmaktadır.

#Masif, demir, alüminyum ve BOARDEX iskelet sistemlerinde çatı malzemeleri

Bu noktada da farklı seçenekler var. Aşağıda alternatifleri sizin için derledik.

 1. Sandviç Panel
 2. Trapez Saç
 3. Şingıl
 4. Kiremit
 5. Duramit

Sandviç paneller yağmur sesini az yansıtırlar ve izolasyon değerleri oldukça yüksektir. 2 saç arasında izolasyon malzemesi ile sunulan bu ürün en fazla tercih edilenler arasındadır. Beyaz ve kırmızı renkleri piyasada kolaylıkla bulunabilmektedir.

Trapez saç sıcağı ve soğu geçiren bir malzemedir. Yağış sırasında ses de oldukça rahatız edici boyutlara varabilir. Kış bahçeleri için ideal bir ürün sayılmaz. Trapez saç kullanmak birçok açıdan rasyonel değildir. Saç kullandığınızda bu sefer tavanda ciddi izolasyon önlemleri almanız gerekecektir.

Şingıl; OSB ve membran ile birlikte kullanılır. Önce OSB uygulanır; ardından da membran serilir. En sonunda Şingıl monte edilir. Bu ürünlerin montajının iyi yapılması gerekmektedir. Yoğun rüzgarlarda yırtılıp gitme olasılığı kötü bir uygulamada yüksektir. Bu tarz bir tercihte bulunduysanız, tavana da cam yünü veya yüksek dansiteye sahip köpük ile izolasyon yapılmasını öneririz.

Kiremit hepimizin bildiği klasik ama etkili üründür. Otantik bir görüntüye sahip olması ve dayanıklı olması tercih nedenleri arasındadır. Kiremit uygulanacak pergola sistemlerinde de OSB (tercihen ahşap) ve membran önerilir. Hatta tavana ayrıca bir izolasyon malzemesi uygulamak en doğrusu olacaktır. Kiremitler OSB’ye mutlaka vida veya çivi ile sabitlenmelidir. Maddi kayıplara ve yaralanmalara neden olmaması açısından kesinlikle olmazsa olmaz konulardan birisidir.

Duramit; özel bir PVC ham maddesi ile üretilen kiremit görünümlü bir malzemedir. Kiremit görüntüsü vermesine karşılık aktarma veya komple değiştirme gibi gereksinimler kesinlikle yoktur. Uygulama aynen Şingıl ve kiremit çatılardaki gibi yapılır. Son yıllarda popüler olmaya başlayan bir malzemedir.

Kış Bahçesi Cam Balkon Seçenekleri

Maddeler halinde yine tercih edebileceğiniz ürünleri sıralayalım. Daha sonra sizinle cam balkon modellerini  ve renklerini inceleyebileceğiniz linkler paylaşacağız.

 • 8 mm temperli katlanır cam balkon (RİOWİN, ASAŞ)
 • 8 mm temperli sürme cam balkon (RİOWİN, ASAŞ)
 • Isıcamlı temperli katlanır cam balkon (CAMODA)
 • Isıcamlı temperli sürme cam balkon (VİSTA UNİCO)
 • Elektrikli giyotin cam (motorlu küpeşte)

#Linkler

(cam balkon modelleri)

(cam balkon renkleri)

(ana sayfa) Ana sayfada alüminyum renk seçeneklerine ve diğer bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fiyat almak için ücretsiz danışma hattımızı 0 232 373 00 50 TIKLAYIP ARAYABİLİRSİNİZ

Kış Bahçesi Fiyatları

Firmamızla iletişime geçerek ücretsiz bir keşif talep edebilirsiniz. Keşif neticesinde değerlendirme firmamız tarafından en kısa sürede yapılacak ve teklif tarafınıza iletilecektir. Seçeceğiniz ürünlere ve alanın ölçülerine göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

agora cam balkon

Daha önce yazmış olduğumuz (cam balkon ile kış bahçesi keyfi) adlı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. Her türlü soru, öneri, şikayet ve talebinizle ilgili bize ulaşabilirsiniz. Size yardımcı olmak bizleri mutlu edecektir. İzmir ve tüm Ege bölgesine kış bahçesi hizmeti vermekteyiz. Uzman ekiplerimiz uygulama kalitesini en üst düzeyde tutmak için sizleri bekliyor.