7 Maddede Cam Balkon Bakımı? Kolay – Etkili!

İzmir’de faaliyet gösteren bir firmayız; bu aynı zamanda bilinçli bir tüketici kitlesi ile birlikte çalıştığımız anlamına gelmektedir. Buna rağmen cam balkon bakımı konusunda önerilerimizin yeterince önemsenmediğini gözlemleyebiliyoruz. O halde bu yazı aracılığı ile cam balkon bakımı nasıl yapılır sorusunu tekrar ele alalım.

cam balkon bakımı nasıl yapılır

7 Maddede Cam Balkon Bakımı

1- Hatalı kullanımdan kaçınmak en önemli bakım yöntemidir. Tıpta da çokça kullanılan “Öncelikle zarar verme” terimi, cam balkon bakımında da geçerlidir. Kanatları sola kaydırdığınızı var sayalım… İlk kanadı açtınız ve sıra geldi ikinci kanada. İkinci kanadın ilk tekerlekleri birinci kanada doğru ilerletilmelidir. 2. tekerlekler çıkış kanalından çıkarılmalıdır.

2- Tekerleklerin Wd40 veya emsali ürünlerle 1-2 ayda bir bakımı yapılmalıdır. Her tekerleğe az miktarda sıkıp ardından da kanatları bir iki kere çalıştırmanız yeterli olacaktır.

3- Kanatların üzerinde yürüdüğü ray temiz olmalıdır. Bunu sağlamak da oldukça kolaydır. Bir boya kestirme fırçası ile tozları tekerlek çıkışına doğru getirmelisiniz. Ardından bir elektrikli süpürge yardımı ile tozları çekmeniz yeterli olacaktır.

4- Tozlar alındıktan sonra rayı hafif nemli bir bezle silmek de faydalı olacaktır. Yumuşak bir bez ve su bu iş için yeterlidir.

5- Camları yumuşak bir bezle silmek ve temizlerken gereksiz kimyasallardan kaçınmak yeterli olacaktır. Cam temizleyici sıvılar veya su bu iş için yeterlidir. Camları çizmek istemezsiniz…

6- Şeffaf fitil olan bir sistem kullanıyorsanız yapmanız gereken başka bir işlem daha var. Şeffaf fitiller güneşin etkisi ile zamanla özelliklerini yitirmektedir. Sararma ve kırılma gibi durumlar oluşmaktadır. Tek yapabileceğiniz bu fitilleri yenileri ile değiştirmektir. Bunu bir otomobildeki yağ değişimi gibi kabul edebilirsiniz. Çok pahalı olmayan şeffaf fitil modellerini kolayca temin edebilirsiniz. Dikkat etmeniz konu var; açılan kanatlarda ve cam cama köşe birleşim yerlerinde küçük “h” fitiller kullanılmaktadır. Diğer bütün kanatlarda büyük “H” şeklinde olan fitiller kullanılmaktadır.

7- Cam balkon modellerinde belirli yerlerde izolasyon amaçlı kıl fitiller kullanılır. Bunlar çok uzun ömürlü ürünlerdir. Özelliklerini yitirdiklerinde bunları da değiştirmek iyi bir bakım işlemi olacaktır. Dediğimiz gibi fırça fitiller uzun süre dayanabilmektedir.

Yukarıda da görebildiğiniz gibi cam balkon bakımı çok kolaydır. Bunun için bir uzman olmanıza gerek yoktur. Kaliteli bir ürün iyi bir bakımla belki de bir ömür kullanılabilir. Cam balkon bakımı ile ilgili sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Aşağıda incelemeniz için bazı faydalı gördüğümüz yazıların linklerini sizlerle paylaştık. Arzu ederseniz okuyabilirsiniz.

(cam balkon yasal mı?)

(balkon camekan yaptırmak için 10 sebep)

(ısıcamlı cam balkon avantajları)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.