Reflekte Cam Balkon

Bir diğer tabirle içeriyi göstermeyen cam balkon; yani reflekte cam balkon… Bu yazıda reflekte cam kullanılan bir ürünün elverişli olup olmadığı sorusuna yanıt vermeye çalışacağız. Tercih edilebilir mi, yoksa tamamen gereksiz mi?

reflekte cam balkon
reflekte cam balkon

#Reflekte cam balkon modelleri

1- Kendinden reflekte cam: Bu üründe camlara üretim aşamasında reflekte özelliği kazandırılır. Yani doğal dediğimiz yöntemlerle cam yansıtmalı hale getirilir. Gündüzleri içeriyi göstermese de geceleri ışık yakıldığında içerisi yine de görünecektir. Güneş ışınlarını geri yansıtma özelliği olduğundan yazları daha serin evler ancak kışları da daha soğuk evler anlamına da gelmektedir. Mavi, bronz, yeşil ve füme gibi renklerden herhangi birini seçip firmamızdan anlık olarak fiyat alabilirsiniz.

2- Cam filmli reflekte camlar: Bu camlar aslında reflekte değildir. Sonradan uygulanan cam filmleri ile reflekte hale getirilirler. Doğal olan camlardaki özelliklerin aynısı bu camlarda da vardır. Hava karardığında ve ışık yakıldığında içerisi görünecektir. Güneş ışınlarını geri yansıtma özelliğini de unutmamak gerekir. Cam filminde dikkat edilecek en önemli konu kaliteli ürünleri tercih etmektir. Uzak doğu menşeli kalitesiz filmler kısa zamanda sorun çıkarmaya başlayacaktır. Cam filmlerinde renk seçenekleri biraz daha fazladır. Bu belki bir avantaj olarak görülebilir.

Kendinden reflekte 8 mm temperli camlar oldukça pahalıdır. 500 – 600 lira metrekare fiyatlarını bulabilmektedir ve geçebilmektedir. Dış cephe giydirme sistemlerinde genellikle 6 mm reflekte temperli cam kullanılmaktadır; dolayısı ile 8 mm reflekte camlar piyasada çok az bulunmaktadır. Astronomik rakamlar söz konusu olabilmektedir.

Kaliteli cam filmlerinin metrekare fiyatları da 50 – 60 TL civarındadır. Bu maliyetleri göze alarak elde edilecek fayda yeterli midir? Bu soruya yanıt vermek gereklidir. Bunun yerine bir miktar fark ödeyerek cam balkon perde profili talep edebilirsiniz. Bu sayede dilediğiniz perdeyi cam balkon sistemine uygulayabilirsiniz.

Reflekte Cam Balkon Hakkında Firmamızın Düşünceleri

Fayda – maliyet ilişkisi açısından değerlendirildiğinde aslında tercih edilmemesi gereken ürünlerdir. Gece görünür hale gelmemiz bütün espriyi ortadan kaldırmaktadır. Kış aylarında daha zor ısıtılabilen alanlar oluşturmuş oluyoruz. Cebimizden çıkan paraya karşılık olarak elde ettiğimiz fayda aslında neredeyse bir hiç! Dolayısı ile doğal renkleri tercih etmek ve mahremiyet sağlamak için perde kullanmak en doğrusudur. Mahremiyetin de ötesinde güneşe karşı en kuvvetli tedbir koyu renk fonlar ve perdelerdir.

Cam Balkon Renkleri” kategorisinde doğal renklerin uygulanmış halleri mevcuttur. Dilerseniz inceleyebilirsiniz.

Sonuç olarak tavsiye etmiyoruz diyebiliriz. Elbette en önemli kavram müşterilerimizin düşünceleri ve zevkleridir. Firmamız reflekte cam balkon ürünlerini talep etmeniz durumunda memnuniyetle yardımcı olacaktır. Tek yapmanız gereken bizi aramak ve ücretsiz bir keşif talep etmektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir