En Ucuz Cam Balkon İzmir (Ucuz Pahalıdır)

Bize gelen taleplerden biliyoruz; en ucuz cam balkon İzmir aramasını yapan pek çok müşterimiz var. Biz de size en ucuz cam balkon modelleri ile ilgili bir yazı hazırladık. Umarız faydalı olur.

en ucuz cam balkon izmir

Bir Cam Balkon Neden Ucuz Olur?

1- Firma mali riskler altındadır ve son anlarını yaşıyordur. Paraya ihtiyaç had safhadadır… Peşin fiyat için ucuz bir teklifle müşteriyi cezbedip; mağduriyetlere sebep olma ihtimali kuvvetlidir. Dikkatli olmalısınız!

2- Alüminyumlar çok incedir. 2 mm et kalınlığı olan bir profil ile 1.2 mm et kalınlığı olan bir profil arasında en az %50 fiyat farkı vardır. Ya o ağır cam yüklerini taşıma? İnce olan profillerin kısa zamanda eğilip sistemi kilitleyeceğini garanti edebiliriz.

3- Alüminyum profillerin içinde bir miktar demir bulunur. En sağlıklı oran %5 ile %6 arasındadır. Firma demir oranını arttırılmış profiller kullanırsa ne olur. Maliyet düşer ve ürün 2-3 yıl içerisinde paslanma yapar. Para kaybı…

4- Kasa profilinde tahliye sistemi yoktur. Kaliteli bir sisteme göre en az %50 oranında daha fazla su alma ihtimali ile karşı karşıya kalırsınız.

5- Kanat araları şeffaf fitildir. Şeffaf fitil kötüdür anlamı çıkmamalıdır buradan. Aslında izolasyon açısından belki de diğer fitil modellerinden daha iyidir; bununla beraber bazı sorunları da yok değildir. Şeffaf fitiller 1-2 senede bir değiştirilmek ister. Bunu çoğu müşterimizin istemediğini tespit ettik.

6- Kanat araları alüminyum fitil ile kapatılmıştır ancak incedir. Bu durumda yeterli izolasyon sağlanamaz. Kalın fırça fitiller ile izolasyon çok daha iyi olacaktır. Bu noktada  hemen “Cam Balkon Contası İzmir” adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

7- Firmanın işe yaklaşım şekli kaptı kaçtı şeklinde ise ve hatta ortada bir firma bile yok ise neden ucuz bir fiyat vermesin ki? Yani çantacı diye tabir edilen ve bu işlere aracılık ederek para kazanmaya çalışan şahıslar, mağduriyet anında kolayca bulunamazlar. Yine dikkat etmeniz gereken bir konu…

8- Firma marka ürünlerin bayiliğini alacak güçte değildir. Gerekli teminatları vermek ve ciddi markaların bayisi olmak oldukça zordur. Kendisini kanıtlamış markalar ürünlerinin arkasında dururlar. Dolayısı ile marka olmayan ve rafta satılan ürünlerden uzak durmakta fayda vardır. “Cam Balkon En İyi Marka” adlı yazımız bu konuda sizlere yol gösterici olacaktır.

9- İthal camlar yerli camlara göre daha ucuz ve kalitesizdir. İthal cam kullanmak maliyetleri düşürecektir.

10- Tekerleklerin rulmanları mutlaka çelik olmalıdır. Çelik rulmanlı tekerlekler plastik rulmanlı olanlara göre en az 10 kat daha dayanıklıdır. Her kanatta 4 tekerlek olduğunu ve fiyat farkının 1-2 lira civarında olduğun göz önüne bulundurursanız, maliyeti ciddi anlamda etkilediğini görebilirsiniz.

11- Bir firmanın üretim personeli seçerken ortaya koyduğu yaklaşım oldukça önemlidir. Paraya acımayıp nitelikli personel mi çalıştırıyor; yoksa düşük maaş ile işinin uzmanı olmayan ve işini sevmeyen insanları mı istihdam ediyor? Önemli bir konu…

12- Montaj personeli belki de üretim personelinden de önemli. Uygulama işin en zor kısmı. Piyasada 3000 ile 3500 lira arasında kaliteli ustalar çalışmaktadır. 2000 ile 2500 lira arasında ise; kalfa düzeyinde kişiler çalışmaktadır. Buyurun size bir maliyet farkı daha.

13- Bir firma için giderlerini hesaplamak her zaman önemlidir. Kalıcılık bu sayede mümkündür. Zaman zaman ortaya çıkan servis taleplerini karşılamak bile ciddi bir maliyettir. Ne kadar da dikkat etseniz; gerek müşterilerimizden kaynaklı ve gerek firmadan kaynaklı servis talepleri her zaman olacaktır. Kimi firmada sık kimi firmada seyrek… Bu servis taleplerini karşılamak ve 5 yıl sonra arandığında da faaliyetlerini sürdürüyor olmak müşteri ve firma açısından çok olumlu bir durumdur. Dolayısı fiyat belirlerken doğru analiz yapamayan firmalar, müşterilerin büyük bir olasılıkla mağduriyetlere mahkum etmektedirler. En ucuz cam balkon modellerini arayan müşterilerin de bunda katkısı elbette vardır.

En Ucuz Cam Balkon Değil En Makul Olanı Tercih Edin

Asaş, Camoda, Gold, Gold Plus gibi kaliteli markaları tercih ederek bir cam balkon sistemini ucuza değil makul fiyatlarla satın almaya gayret edin. Bu sizi ve bütçenizi koruyacaktır. Yukarıda sizinle en iyi cam balkon markaları ile ilgili bir yazı linki paylaşmıştık. Mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

“Bir ürün veya hizmet diğerlerinden ucuz ise; en azından şüpheli yaklaşmak en doğru davranış olacaktır.”

#Kısa Bir Hikaye

Bir yerde okumuştuk çok hoşumuza gitti. Sizlerle paylaşma gereği duyduk. Bir fareye teklif etmişler. 30 cm mesafelik bir aradan atlayacaksın ve karşılığında o çok sevdiğin peynirden bir kalıp alacaksın. Herkes farenin teklifi kabul edeceğine emin bir şekilde beklerken fare cevap vermiş. Atlamam… Herkes üzerindeki şaşkınlığı atınca neden diye sormuşlar. Farenin cevabı çok manidar olmuş… “Mesafe kısa ödül çok büyük; atlamam!” Bu kadar cazip bir teklifin bir tuzakla sonuçlanacağını anlayacak kadar feraset sahibi bir fare…

#Ucuz cam balkon kaliteli cam balkon fiyat kıyaslaması

Kalitesiz ürün m2 fiyatı: 220 lira/m2 – Gold Plus: 240 lira/m2; aradaki fark 20 lira. 15 m2 alanda 300 lira fark yapar. Taktir elbette sizlerin. Asaş 250 lira/m2… Belirttiğimiz fiyatlar şeffaf cam içindir. Kaliteli bir sürme 270 lira ve kalitesiz olanlar da aşağı yukarı 240 lira. Fark 30 lira… Bir tarafta bir ömür kullanılabilecek bir ürün, diğer tarafta 3 yıl bile kullanılıp kullanılamayacağı belli olmayan bir ürün.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.