En iyi Cam Balkon Hangisi

Bu yazımızda en iyi cam balkon hangisi sorusunu soranlara yanıt vermek istiyoruz. Aslında bu soruya, şu marka ve model cam balkon en iyisidir şeklinde değil; genel olarak kalite kriterleri nelerdir şeklinde bir cevap daha uygun olacaktır.

en iyi cam balkon hangisi

Hangi Cam Balkon Daha İyi 3 Başlıkta

 1. Malzeme kalitesi
 2. Üretim kalitesi
 3. Uygulama kalitesi

Malzeme Kalitesi

Cam balkon üretiminde kullanılan malzemeler sonuca direkt etki eden unsurlardır. Bu unsurlara sırası ile birlikte göz atalım.

 1. Tasarım: Katlanır cam sisteminin doğru tasarlanmış olması oldukça önemlidir. Sistemin kolayca çalışabilmesi iyi bir arge gerektirir. Tüm elementlerin birbiri ile uyumlu çalışması kullanım konforunu arttıracaktır.
 2. Alüminyum profiller: Alüminyum profiller %95 saflıkta ve en az 2 mm et kalınlığında olmalıdır. Uzun yıllar sorunsuz kullanım için bu şarttır.
 3. Tekerlekler: Tekerleklerin milleri çelik olmalıdır. Rulman bilyeleri de çelik olmalıdır. Düzenli olarak yağ sökücü spreyler ile yapılacak bakım ile bu tekerlekleri yıllarca kullanabilirsiniz.
 4. Cam: Doğru ısıda ve basınçta temperlenmiş camlar hem yeterli esneklikte hem de yeterli sertlikte olacaktır. Temper işlemi ve cam kalitesi kaliteli bir ürünün vazgeçilmez unsurlarıdır.
 5. Aksesuarlar: PVC aksesuarlar birbiri ile sürekli temas halindedir ve aşınmaya fazlaca maruz kalırlar. Kaliteli ham maddeler ile üretilen PVC aksesuarlar çok daha dayanıklı olacaktır.
 6. Damlalık: Damlalık alttaki kasa profilinin iç kısmında bulunan küçük bir havuzdur. Damlalık sayesinde ürünlerde su sızmalarına karşı çift emniyet sağlanmış olur.
 7. Cam fitilleri: Cam fitillerinde çift taraflı 1000’lik kıl fitil çekilmiş alüminyum contalar kullanılmalıdır. Bu sayede hava ve su sızıntısı ihtimali oldukça düşecektir.
 8. Üretim tesisi: Üretim tesisi ürünleri çizmeyecek şekilde tasarlanmış olmalıdır. Kesim ve freze makinelerinin ayarları tam olmalıdır. Üretim sonrası bekleme parkuru doğru yapılandırılmalıdır.

Üretim Kalitesi

Kaliteli ürünlerle illa ki doğru balkon camlama ürünleri elde edilecek diye kesin bir kural yok maalesef. Üretimde çalışan personelin işinde uzman olması çok önemlidir. Burada firmanın ücret ve insan kaynakları politikaları önem arz etmektedir.

“Kaliteli malzeme, doğru üretim hattı ve uzman personel = kaliteli ürün!”

Uygulama Kalitesi

Kaliteli ürünler iyi bir işçilikle üretildi; peki ya doğru bir şekilde monte edilmez ise? Gördüğünüz gibi bu 3 süreç sımsıkı birbirine bağlı vaziyette. Montaj ustalarının işinde tecrübeli olmaları ve işlerini sevmeleri iyi bir sonuç için kaçınılmazdır.

En iyi cam balkon sistemi bile kötü bir uygulama ile bir kabus haline gelebilir. Bunun olmaması için firmanın personeline özellikle dikkat etmesi gereklidir.

Uygulama kalitesini balkonlardaki kaçıklıklar da etkilemektedir şüphesiz. İnşaat firmalarının itinalı üretimler yapmaları biz cam balkon firmalarının işlerini kolaylaştırmaktadır.

En İyi Cam Balkon Markaları

Bütün bu yazdıklarımıza rağmen en iyi cam balkon markalarını merak edenler mutlaka vardır. Piyasada bilinen en iyi markalar Dorame Gold Plus, Asaş, ısıcamlı Camoda ve Vista ısıcamlı sürme cam balkon olarak sayılabilir. Ayrıca Makrowin Arda serisi de düz alanlarda oldukça iyi sonuç vermektedir. Cam Balkon Modelleri adlı sayfamızda bu ürünlerin özelliklerini BURAYA tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir