Cam Balkona Sonradan Delik Açılır mı?

En çok merak edilen konulardan birisi de budur. Cam balkonu yaptırdım ve sonradan kombi taktırdım. Baca ve menfez deliği gerekli… Peki; cam balkona sonradan delik açılabilir mi?

cam balkona sonradan delik açılır mı
cam balkona sonradan delik açılır mı

Temperli camlar sonradan hiç bir şekilde kesilemez ve dolayısı ile de sonradan delik açılamaz. Eğer doğal gaz bulunan veya yakın gelecekte doğal gaz gelecek bir bölgede yaşıyorsanız, cam kanatlardan birine menfez deliği ve kombiyi yerleştirmeyi düşündüğünüz yere baca deliği gerekecektir.

Baca deliğini tavandan aşağıya doğru 30 cm ile 50 cm arasında bir mesafeye açtırmak en doğrusu olacaktır.

Cam Balkona Sonradan Neden Delik Açılamaz?

Bunun sebebi katlanır veya sürme cam balkon sistemlerinde kullanılan temperli camlardır. Temperli camlar ısıl işleme tabi tutulduktan sonra yüksek basınçlı havaya maruz bırakılır. Bu sırada içeride sizlerin göremeyeceği birçok odacık oluşur. Bu camları herhangi bir şekilde kesmeye veya delmeye kalkarsanız patlar ve dağılır.

Cam Balkonum Var Ve Delik Açtırmam Gerekli

Bunun da tek çaresi ilgili cam kanatların değiştirilmesidir. Biraz meşakkatli bir işlem olmasına karşılık tek çözümdür. Firma gelip öncelikle cam ölçülerini alacak ve camlarınızın siparişini verecek. Camlar önce delinecek ve ardından rodaj yapılacak. Rodaj işleminden sonra da temper işlemi yapılacak. Ardından balkonunuzda bulunan camlar değiştirilecektir.

Bütün bunlar bir maliyet ve zaman meselesidir. Eğer camlarla alüminyum profiller birbirine NP1 veya polikarbon mastik ile tutturuldu ise bazaların da değiştirilmesi gerekecektir. Agora Cam Balkon İzmir ana sayfasını ziyaret ederek farklı bilgilere de ulaşabilirsiniz.

Cam Balkona Sonradan Delik Açılır mı?’ için 2 yanıt

  1. Terasimizi katlanir camlarla kapattirdik. Kisin terasta soba kurma dusuncesi var su an…cam balkonu yapan firma isiya dayanikli oldugunu bir sorun olmayacagini soyluyor. Bunun fogruluk payi nedir?

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.