Isıcamlı Cam Balkon Avantajları

Cam balkon sistemleri ısıcamlı ve 8 mm olarak 2’ye ayrılabilir. Kategorik olarak elbette farklı ayrımlar da yapmak mümkündür; ancak biz yazımızda ısıcamlı cam balkon avantajları konusunu işleyeceğiz. Neden ve hangi durumlarda tercih edilebilir? Cevaplar bu yazıda sizleri bekliyor… Hemen konuya girelim.

ısıcamlı katlanır cam balkon camoda

#Gerçekten çok şey mi vaat ediliyor? Haydi sadece gerçekleri konuşalım!

Vaat etmek aslında vaadi gerçekleştirme niyeti yok ise; kolayca gerçekleştirilebilecek bir eylemdir. Sonuçları o kadar da kolay olmayabilir! Camoda ve Asaş ısıcamlı cam balkon serilerini işleyen bir firma olarak kendi tecrübelerimizi sizlerle paylaşmak isteriz.

1- Camoda modelinden hiç su alma şikayeti almadık. Ürün su almıyor diyebiliriz. Eğer silikon çekme işlemleri de başarı ile gerçekleştirilmiş ise; su almıyor demekte hiç bir mahsur yok

2- Camoda sistemi rüzgarı kesiyor; ancak tekerleklerin çıkış yerlerinden bir miktar hava gelebiliyor. Buna karşı bir önlem geliştirmek mümkün mü; kesin olarak söylemek zor.

3- Kullanımı oldukça kolay. Gelişmiş tekerlek sistemi ve üst düzey tasarımı tüketiciye ciddi manada kullanım kolaylığı sunuyor.

4- Bu kalitede bir ürün elbette bir miktar pahalı… Bu seviyede bir kaliteyi satın almak isteyenler için 500 – 600 lira m2 fiyatı aslında çok da yüksek değil. Kaliteli ısı yalıtımlı alüminyum sistemlerinin m2 fiyatı 1500 TL’yi bulabilmektedir.

5- Asaş ısıcamlı cam balkon sistemi uygulamalarımız için de benzer şeyler söyleyebiliriz. Fitil (kanat kanada birleşim) sistemi bir miktar farkı ve kendine has aksesuarları var…

6- Kullanım açısından 8 mm temperli cam balkon sisteminden bir farkı yok. 8 mm temperli modeli kullanabilen herkes, kolaylıkla Asaş ısıcamlıyı da kullanabilir.

7- Müşterilerine uzay mekiği satar gibi sunum yapan satış temsilcileri; ürünlerden beklentileri oldukça yükseltiyorlar. Oysa sistem zaten Türk halkı tarafından oldukça rağbet görmüş ve bilinen bir üründür. Ürünün artı yönlerini ortaya koyarken, eksi yönlerini de değerlendirmek en dürüst davranış olacaktır. Aksi takdirde kazalı bir arabayı kazası yokmuş gibi satmaya çalışan bir uyanıktan farkınız kalmaz. Bu madde, sektörde baskı altında satış yapmaya çalışan personel ve onları istihdam eden firmalarla ilgili oldu biraz.

#Çok fazla yazdın ama, balkonu bu ürünlerle odama dahil edebilir miyim?

Neden olmasın? Sonuçta İzmir gibi iklimi oldukça ılıman ve hatta yazları bazen oldukça sıcak bir yerde yaşıyoruz. Ufak tefek ısı kayıpları keyfimizi neden kaçırsın? Tasarruf meselesini elbette anlıyoruz; ancak bazı yasal zorunluluklar, estetik meseleler ve kullanım gibi etkenler bizleri katlanır cam balkon ürünlerine yöneltiyor.

Birçok uygulamada oda ile balkonu birleştirdik ve hatta bazı villalarda 2 duvarı kaldırıp komple çift camlı katlanır cam balkon uygulaması yaptık. Eğer müstakil bir evde yaşıyorsanız, balkonunuz gömme ise veya bir kış bahçesi oluşturmak istiyorsanız doğru tercih bu ürünler olabilir. Kış bahçesinin yanı sıra pergola altı uygulamalarda da değerlendirilebilir.

#Oda ile balkonu birleştirmiyorum; balkonuma yaptırmak gereksiz mi?

Gereksiz diyemeyiz. Faydası ısı yalıtımı ve enerji tasarrufu olarak size geri dönecek bir yatırım olarak görmek mümkündür. Bina değerini arttırması ve estetik olarak katkı yapması da ayrıca belirtilmelidir. Faydasının daha çok kış aylarında görüleceği bir üründür. Isıcamlı çift bariyer oluşturmak ciddi miktarda (%40’a varan) enerji tasarrufu sağlar.

Sesi kendi doğramanız da dahil toplamda 4 adet camla kesmiş olursunuz. Eğer gürültülü bir yerde yaşıyorsanız bu oldukça önemli bir konudur. Ülkemizin çalışma hayatı, iyi bir dinlenme periyotu gerektirmektedir. Sessizlik ve dış etkenlerden mümkün mertebe izole olmak, bu konuda oldukça fazla katkı yapacaktır.

ısıcamlı cam balkon avantajları

Isıcamlı Cam Balkonun Başka Avantajları

  • Diğer ürünlere nazaran bir miktar daha fazla paradan kurtulursunuz :). Paradan kim kurtulmak istemez ki?
  • Çift camlı bir ürün satın alabiliyorsanız ve bunun sancısını uzun süre çekmek zorunda kalmıyorsanız, hayatta ekonomik olarak başarılı olduğunuzun göstergesidir.
  • İzolasyona katkısı oldukça fazla olmasına karşılık, akrabası olan 8 mm temperli sistemlere göre çok da fazla ağır değildir.
  • Çok daha kullanılabilir kış bahçeleri oluşturabilirsiniz. İyi izole edilmemiş ve iyi ısıtılamayan kış bahçeleri bazen içten geçen bir kahır ifadesine sebebiyet verebilir. İnsan kendi kendini belirli bir süre teselli edebilir; sonrasında gerçek duygular ve düşünceler yavaş – yavaş gün yüzüne çıkar. Yani; olsun biz böyle de mutluyuz, gayet de güzel oldu gibi söylemlerin devamlılığı yoktur.
  • 5-6 bin liraya daha kıysaydık; burası keyfi çıkarılabilecek tam bir kış bahçesi olacaktı… Anlık bir gafletle yanlış bir karar verdik. Şimdi eskisini söktürüp yenisini taktırmak bize çok pahalıya mal olacak! Ne yapsak?

Bu ürünlerin bir de sürgülü modelleri mevcuttur. Ben sürme cam balkonu daha kolay kullanırım, zaten yerim de zemin katta ve biraz daha fazla izolasyon istiyorum diyenler, VİSTA UNİCO gibi ürünleri değerlendirebilirler. Ürünlere göz atmak için BURAYA tıklayabilirsiniz. Eğer renk konusunda ev içi tartışmalara bir son vermek istiyorsanız “Cam Balkon Renkleri” adlı kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

ısıcamlı vista unico sürgülü cam balkon

Önemli Not: Bu yazıda meseleye çok fazla gergin yaklaşmamanız adına ve biraz da gülümsetebilmek adına esprili bir dil kullandık. Eğer bilmeden kalp kırdı isek; şimdiden özür dileriz. Biraz da reklam yapalım…

agora cam balkon

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir