Balkon Camekan Yaptırmak İçin 10 Sebep

Balkon Camekan yaptırmak için 10 sebep! Sizin için de, 4 mevsim cam balkon keyfinin belki de tam sırası. Yazımızda camekan modellerinin neden bu kadar rağbet gördüğünü ve tercih edildiğini öğrenebilirsiniz.

balkon camekan

1. Balkon camekan sistemleri ısı izolasyonu yapar

1 veya daha fazla balkonu kapatan müşterilerimizden sıklıkla çok daha iyi ısındıklarını duyuyoruz. Tam tersi; yaz mevsiminde de klima cihazlarından çok daha iyi verim aldıklarını iletiyorlar. Bunun sebebi gayet basit; camekan sayesinde ilave bir ısı bariyeri oluşuyor. Enerjinin çok pahalı olduğu günümüzde bu fayda bile tek başına değerlendirmek için yeterlidir. Hele ülkemiz gibi yurt dışından enerji ithal edilen bir yerde yaşıyorsanız, iş daha da önemli bir hale geliyor.

#Isı izolasyonu hakkında bazı veriler

Yapılan çalışmalar göstermiştir ki; camekan ile kapatılan balkonlara bağlı odalar %40 daha fazla verim ile ısıtılıp soğutulabilmektedir.

2. Camekan sizi ve sevdiklerinizi korur

Nasıl mı? Kilitlerinde bulunan altlı üstlü çocuk emniyeti sayesinde, evin küçük bireyleri için camekanları açılamaz hale getirebilirsiniz. Bu sayede çok ciddi kazaların önüne geçebilirsiniz. Bunun haricinde hırsızlığa karşı da ciddi bir önlemdir. Tutunma olanağı sağlamadığı için 2. ve 3. katlarda standart bir üründe bile girilmesi nerede ise imkansızdır. Cam cama ek emniyet kilitleri ile desteklenen ürünler %100 koruma sağlamaktadır. Camı kırmak ve ardından balkon kapısını açmak dışında, içeriye girme olanağı kalmamaktadır. Bunu göze alan bir hırsız zaten kapıyı çalarak eşyalarınızı da rica edebilecektir.

#Temperli camla gelen ek koruma

Temperli cam kırıldığında size ve sevdiklerinize zarar vermez. Binlerce parçaya ayrılarak sureti ile zararsız parçalara bölünür. Bu parçalar da canlılara ciddi zararlar verecek güçte değildir.

3. Estetik herkes için önemli

Neden daha güzel bir evde oturmayalım? İmkanımız var ise ve her insan gibi normal duygulara sahip isek; elbette daha güzel bir ortamda yaşamayı isteriz. Binaya hem içten hem de dıştan estetik değer katan balkon camekan modelleri, yaşam kalitemizi arttırıyor. Psikoloji üzerine olumlu etkiler yaparak daha sağlıklı bireyler olmamızı sağlıyor.

İnsanlar tarih boyunca daha konforlu ve estetik yaşam alanları inşa etmeyi sürdürmüşlerdir. Bu genlerimizde var olan doğal bir duygu-davranış durumudur. Paranın insana refakat süresinin sadece ölüme kadar olduğunu herkes iç dünyasında bilmektedir. İmkan varken neden bazı şeylerden biz de faydalanmayalım?

4- Balkon camekan binalara maddi değer katar

Birçok müşterimiz evlerini satarken 20-30 bin lira gibi farklar elde ettiklerini bize bildirmişlerdir. Eve eklenen her faydalı ürün mutlaka bir değer artışına sebep olmaktadır. Bu artış genelde satıcının lehine olmaktadır. Kombiye, laminant parkeye veya camekana harcana para 20.000 lira ise; satış esnasında alınan fark çoğu zaman en az 30-40 bin lira olmaktadır.

Kim evinin değerinin artmasını istemez? Bu açıdan bakıldığında da balkon camlama ürünleri mantıklı ve makul birer seçenek olarak karşımızda durmaktadır.

5- Bir iş gününden sonra biraz kabuğumuza çekilmemizi sağlar

Özellikle büyük şehirlerde; gürültü ve diğer dış etkenler hepimizi rahatsız edebilmektedir. Yorgun bir günün ardından evde biraz ailemizle veya kendi başımıza kalmak isteriz. Dışarıdan gelen seslerden mümkün olduğunca uzaklaşmak isteriz. Bu durumda yüne çok faydalı bir ürün olarak karşımıza camekan çıkmaktadır. Kapalı vaziyette iken; sesi çok ciddi oranda kesmektedir. Mevcut doğramalar çift camlı ve PVC ise; ses nerede ise yok olmaktadır. Alın size huzurlu bir ortam.

#Ses izolasyonu şehirlerde gittikçe önem kazanmaktadır

Sesten ve özellikle nahoş araç seslerinden muzdarip birçok insan, şehirlerde yaşamı çekilmez bulduğunu belirtiyor. Maddi durumu iyi olanların PVC doğramalara 3’lü ısı cam uygulatmaları artık nerede ise sıradan bir durum. Bu açıdan bakıldığında bile balkonların camekan ile kapatılması rasyonel bir tercih gibi durmaktadır.

6- Su izolasyonu ek bir bariyerle geliyor.

Balkona katlanır cam yaptırdığımızda aslında su için ek bir bariyer meydana getirmiş oluyoruz. Bu bariyer mevcut doğramalara ve duvarlara suyun ulaşmasını engelliyor. Bina ömrü uzamakla kalmıyor; duvarlarda nem oluşumu ve benzeri sorunlar da ortadan kalkıyor. Buradan balkon camekan modellerinin suyu %100 kestiği anlamı çıkmamalıdır. Çok kuvvetli yağışlarda sızıntılar olabilir. Uygulamaların sadece %5’i ile %10’u arası su almaktadır.

Bu şansız kesime dahil olsanız bile bunun sadece bir sızdırma olacağını bilmelisiniz. Faydalı mı? Şüphesiz!

7- Ölü alanlar canlanıyor…

Birçok binada projesi ve konumu gereği pek de kullanılmayan balkonlar mevcuttur. Bu balkonlarda kahvaltı keyfi gibi şeyleri yapamayız. Ya diğer binaya çok yakındır ya da kullanışsızdır. Belki de eşsiz bir manzarası yoktur. İşte bu alanların tekrar kullanılma sokulması mümkün. Fazla alışveriş yapan günümüz insanının ek depolama alanlarına her zaman ihtiyacı olmaktadır. Neden kullanmadığımız bir balkonu bir yüklüğe çevirmeyelim? Fazladan bir depolama alanı hanımların bayılacağı bir şey olacaktır.

8- Kışın gelen manzara keyfi

Kışın balkona çıkmak çoğumuz için gündemde bile değildir. Hele bir de güzel bir manzaraya sahipseniz, bir kış boyunca bu seyirden mahrum olmak ruhunuzu sıkacaktır. Çaresi yine, o alanı hem açık hem kapalı olarak kullanabilmenizi sağlayan, balkon camekan modelleri sunmaktadır. Bir ısıtıcı ile beraber balkon keyfini 4 mevsime yaymak mümkün. Çoğu evde artık hanımlar sigara içilmesine izin vermiyor. İyi de yapıyorlar. Balkonlarımız hem sigara içen aile bireyleri hem de misafirler için en elverişli alanlardır. Buradan sigara içilmesini tasvip ettiğimiz gibi bir anlam çıkmasın lütfen. Ama bu bir gerçek! Evin içine zararlı dumanın girmesine izin vermeden ve sigara içenleri soğuktan öldürmeden bir çare üretmiş olursunuz. Buna değer…

9- Ek alan kazanmaya ne dersiniz?

Çift camlı katlanır cam balkon sistemleri ile ek alan kazanmak mümkün. Winsa ve Camoda Camekan Konfor gibi ısıcamlı balkon camekan sistemleri buna olanak sağlıyor. 8 mm katlanır sistemlere göre çok daha fazla izolasyon sunan bu ürünlerden henüz su sızdırma şikayeti almadık. Eğer söz konusu aradaki duvarı yıkıp alan kazanmak ise; kesinlikle tercih edilmesi gereken 2 ürün bunlardır.

10- Kış bahçesinde sıcak bir kahve içmek ister misiniz?

Kış bahçeleri için en elverişli ürünler yine katlanır cam sistemlerdir. Yazları kış bahçelerini etrafı açık ancak üstü kapalı olarak kullanmak isteyebilirsiniz. Bunu çözümü de belli! Katlanır modeller ile kış bahçesini oluşturmak ve her mevsim kullanmak… Müstakil evlerde oturanların birçoğu kış bahçesi hayali kurarlar. Bu çoğu durumda zamansızlıktan veya sisteme karar verememekten ertelenir. Artık ertelemenize gerek yok. Sizin için kolayca bir kış bahçesi kurabiliriz. Hatta terasları da birer kış bahçesine çevirebiliriz. İlla bahçenin tam ortasını kullanmanıza gerek yok!

ücretsiz ölçü hizmeti

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.