Cam Balkonda Hangi Renk Daha İyi?

Aslına bakarsanız bazı soruların birden fazla cevabı vardır. Cam balkonda hangi renk daha iyi veya estetik gibi bir sorunun da birden fazla cevabı var. Yine de ipuçları paylaşarak sizlerle faydalı olmak istedik.

cam balkonda hangi renk daha iyi
cam balkonda hangi renk daha iyi

Cam Renkleri

Öncellikle farklı renkte camlarla üretilmiş olan cam balkon sistemlerini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz. Endişelenmeyin; bağlantı yeni sayfada açılacaktır. Hem yazımızı okumaya devam edebilir hem de renkleri inceleyebilirsiniz. İzmir cam balkon müşterilerinin tercihlerini de sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Önce genel hatları ile göz atalım.

Temel olarak sayabileceğimiz 5 renk vardır. Şeffaf, mavi, bronz, füme ve yeşil… Bunların dışındaki renklerin cam filmleri ile veya yine 2 cam arasına uygulanan lamine cam filmleri ile elde edilmektedir.

cam renkleri

Hangi Renk Cam Balkon Bana Daha Uygun?

Soruya farklı yaklaşalım… Farklı durumlara göre cevap vermeye çalışalım.

Bir sitede yaşıyorum: Sitelerde genellikle bir yönetim bulunur ve bazı durumlarda cam balkon renkleri konusunda bir karar alırlar. Bu aslında iyi bir durumdur. Sitedeki genel estetiği bozmadan dileyen herkes cam balkon yaptırabilecektir. Bu karara uymanın zorunlu olduğunu da belirtmek isteriz.

Bazı yönetimler cam veya alüminyum rengine karışmazlar ve sizi daha fazla özgür bırakırlar. Burada artık ten sınırı hayal gücünüz.

Müstakil bir evde yaşıyorum: Size kim ne diyebilir? Özgürlüğün tadını çıkarın. Kullanım amacınıza göre ve estetik anlayışınıza göre dilediğiniz renk cam balkonu tercih edebilirsiniz. Yine de evinizin iç ve dış elemanlarına dikkat ederek tercih yapmak ve estetik anlamda binaya katkı yapmak daha doğru bir tercih olacaktır.

Apartmanda yaşıyorum: Apartmanların da durumu sitelerdeki gibidir. Yönetimler bu işe ya karışırlar ya da karışmazlar. Karışmadıkları durumlarda dikkat edilmesi gereken konular vardır. Mesela balkon korkulukların cam olsun ve renkleri de yeşil olsun. Korkulukların üstüne mavi renk cam balkon yaptırmak ne kadar mantıklı olur? Mantıktan da öte ne kadar estetik olur? Karar elbette sizin…

Renkli Camlar Güneşi Keser Mi?

Füme en fazla olmak üzere ve şeffaf en az olmak üzere tüm camlar güneşi bir miktar kırar. Yazın ortasında katlanır veya sürme cam balkon sistemini kapalı tutmak istemeyebilirsiniz. Klima kullanıyorsanız ve bir ısı bariyeri oluşturmak istiyorsanız durum elbette farklıdır.

Az ışık alan bir evde oturuyorsanız şeffaf, mavi, yeşil ve bronz renklerden birini tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Hatta şeffaf renk belki de en doğru seçim olacaktır. Güneş girmeyen eve doktor girer ata sözünü bu noktada hatırlamamak mümkün değil.

blog linki

Cam Rengi Ve Alüminyum Profil Rengi İlişkisi

İşin sadece cam rengi ile bitmediğini belirtmek gerekir. Alüminyum renkleri ile iyi harmanlanmış bir cam rengi çok daha yaşanabilir sıcak yuvalar oluşturabilir. Bunun için ana sayfamızda bulunan RAL ve ahşap desen kataloğuna da bakmanızı tavsiye ederiz. Tek yapmanız gereken tıklamak.

Bu tarz işleri evin hanımına bırakan beylerin kafalarının daha dinç olduğunu yıllardır tecrübe etmiş bulunuyoruz. Bazı beylerin de hanımları ile renk seçimi konusunda rekabete girdiklerini görebiliyoruz. Bunun sonucu inanın siz beylerin lehine olmayacaktır. Yıllarca tekrar dinlemek zorunda olduğunuz hafif sevimsiz bir hatıraya dönüşebilir :).

Bu yazıyla umarız biraz da olsa katkımız olmuştur. Mutlu ve huzurlu bir hayat dileği. Bir sonraki yazımızı okumak üzere sizleri yeniden bekleriz. Eğer arzu ederseniz bizi hemen arayıp aklınıza takılanları sorabilirsiniz.
Telefon: 0 232 373 00 50 TIKLA ARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir