Siyah Cam Balkon İçeriyi Karanlık Yapar Mı?

Siyah cam balkon ya da genel adı ile füme cam balkon içeriyi karanlık yapar mı? Sık sorulan sorulardan birisi de budur. Bu yazımızda bu konudan bahsetmek istedik. Umarız faydalı olur.

Dışarıdan içerisi daha az görünüyor diye birçok müşterimiz siyah renk cam balkon tercih etmektedir. Bu tercihi yaparken evinizin güneş alma durumunu mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Az güneş alan evlerde şeffaf ve açık renkli camlar tercih edilmelidir.

Şimdi de siyah (füme) cam balkon uygulamalarımızdan birine hem içten hem de dıştan birlikte göz atalım

Siyah Cam Balkon İçten Görünüş

siyah cam balkon içten görünüş
siyah cam balkon içten görünüş

Siyah Cam Balkon Dıştan Görünüş

siyah cam balkon dıştan görünüş
siyah cam balkon dıştan görünüş

Yukarıdaki resimlerde de görülebildiği gibi dışarıdan bakıldığında kapalı bir havada oldukça koyu duran bir renk… Ancak içeriden bakıldığında neredeyse şeffaf camdan bakar gibi bir görüş sağlamaktadır. Bu ışığı hiç kırmadığı anlamına elbette gelmez. Siyah renk camın uygulandığı balkonun önünde bulanan odalar ışığı bir miktar daha az alacaktır.

Bu noktada diğer cam balkon renklerini tek-tek incelemenizde fayda var. Bu linkten renkleri genel olarak inceleyebilirsiniz. Siyah cam balkon konusunda daha net bir fikre sahip olabilirsiniz.

Siyah Cam Balkon Mu Beyaz Cam Balkon Mu?

Malum olduğunuz üzere tabiatı çok muhteşem bir ülkede yaşıyoruz. Bu demek değildir ki; her konutta güzel manzaralar seyretmek mümkün. Beyaz cam balkon müstakil veya önü açık ve manzaralı apartman dairelerinde rahatlıkla tercih edilebilir. Işık az alan evlerde de beyaz renk cam balkon tercih edilebilir. Aslında beyaz renk demek çok doğru değil; şeffaf renk cam demek daha doğru bir tabir.

Siya cam balkon mu yoksa beyaz cam balkon mu sorusuna siyahtan yana tercih belirtenler oldukça fazladır. Bunun sebebi içerisinin biraz daha az görülmesi ve elbette siyah rengin estetiğidir. Tabi; estetik aslında kişilerin iç dünyaları ile direkt alakalı bir konudur. Biz sadece bir tespiti dile getirdik. Siyah cam balkonun binanın genel renkleri ile de uyumlu olması oldukça önemlidir.

Şeffaf renk camlı sistemlerin fiyatı da biraz daha uygundur. m/kare başına 10 lira kadar daha az para ödeyerek satın alabilirsiniz. Umarız sorunuza cevap bulmanıza yardımcı olabilmişizdir. Bize her konuda sorularınızı iletebilirsiniz. Blog bölümünde konulara cevap vererek diğer ziyaretçilerimizin de faydalanmasını sağlamış oluruz ve bunun sizler sayesinde yapmış oluruz.

Bir sonraki yazıda görüşmek dileği ile…

2 thoughts on “Siyah Cam Balkon İçeriyi Karanlık Yapar Mı?

  1. Merhaba bir sorum olacaktı .ben balkona siyah renkli cam taktırdım fakat mutfağım karanlık oluyor .çok pişmanım. sorumda şudur ;siyah camı şefaf renge çevirme imkanımız varmı?yani herhangi bi kimyasal ilaç varmı acba yardımcı olursanız sevinirim .iyi çalışmalar dilerim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir