Cam Balkon Mu PVC Mi?

Doğrama kategorisinde yer alan birbirine benzer; aslında farklı olan iki ürün… Soru şu; cam balkon mu PVC mi? Cevabı bu yazıda siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz. Bu soruya kafalarınızı hiç karıştırmadan cevap vereceğiz.

cam balkon mu pvc mi
cam balkon mu pvc mi

PVC Doğrama Balkonda Yasal Mı?

Gömme balkonlar hariç diğer tüm balkon şekillerinde PVC doğrama balkonlarda yasaktır. Yargıtay ve Danıştay kararlarına göre alan kazandırdığı için balkonlarda kullanımı yasaklanmıştır. Gömme balkonlar bir istisna teşkil eder. Alan kazandırmadıklarına hükmedildiği için PVC doğrama veya herhangi başka bir materyal ile kapatma yapılabilir.

PVC doğrama başka nerelerde kullanılabilir?

Sadece pencerelerde, kapılarda, gömme balkonlarda ve zemin kat teraslarda kullanılabilir.

Cam Balkon Yasal Mı?

Katlanır cam balkon ürünleri balkon tipi gözetmeksizin tüm balkonlarda kullanımı yasaldır. Yargıtay ve Danıştay kararlarını inceleyerek bunu siz de görebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır. Bir site veya apartmanda oturuyorsanız ve yönetim belirli renklerde (alüminyum veya cam) karar aldı ise; bu karara uymakla mükellefsiniz.  Binanın veya binaların dıştan daha estetik görünmesi için alınan bu karara uymak zaten mantıklı olacaktır.

Müstakil evlerde oturanlar için böyle bir durum söz konusu değildir. Onlar diledikleri renk ve model ürünleri seçebilirler.

Cam balkon nerelerde kullanılır?

Balkonlarda, teraslarda, ticari mekanlarda, kış bahçelerinde ve aklınıza gelebilecek tüm alanlarda kullanılabilir.

Cam Balkon Mu PVC Mi Sonuç

Alan kazandıran ve gömme olmayan bir balkona sahipseniz kanunen katlanır cam balkon sistemlerini tercih etmek zorundasınız. Sürme cam balkon sistemleri bile katlanmadıkları için konut balkonlarında yasaklı durumdadır.

blog linki

İzolasyon konusunda PVC doğrama sistemlerinden biraz daha geride olsalar da, sundukları avantajlar ile kesinlikle cam balkon tercih edilmeli cevabını vermemize sebep oluyorlar.

Katlanabilir olmaları nedeni ile balkonu ister açık ister kapalı şekilde kullanma olanağı sunan bu ürünler 4 mevsim balkon keyfi vaat ediyor. Günümüzde katlanır sistemler ciddi manada gelişmiştir. Kaliteli ürünleri tercih ederek izolasyon sorunlarını en asgari seviyelere çekebilirsiniz.

Dileyenler diledikleri kadar kanadı açarak havalandırma sağlayabilirler. 5 farklı cam rengi seçeneği ile ve nerede ise sınırsız diyebileceğimiz alüminyum profil rengi ile harika yaşam alanları oluşturabilirsiniz. Atıl ve kör cephedeki balkonlarınızı birer depoya, bahçeye veya hobi alanına dönüştürebilirsiniz.

İzmir cam balkon uygulama tecrübelerimiz bize yıllardır bunları göstermektedir. Sorunun cevabı: “Eğer söz konusu balkonlar ise, tercih edilmesi gereken ürün kesinlikle cam balkon olmalıdır.”

Her türlü soru ve görüşünüz için Telefon: 0 232 373 00 50 TIKLA ARA . Size her konuda bir telefon kadar yakınız. Diğer blog yazılarımızı da okumanızı tavsiye ederiz. Buna rağmen merak ettiğiniz konular olur ise; bizi hafta içi her gün saat 19:00’a kadar ve cumartesi saat 14:00’e kadar arayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir