Cam Balkon Açılmıyor Diyorsanız

Katlanır cam balkon açılmıyor diyenlerdenseniz bu yazıyı mutlaka okumalısınız. Sebeplerini ve çözümlerini bu yazıda bulabilirsiniz. Arızadan mı kaynaklı yoksa kullanımla ilgili bir sorun var? Birlikte inceleyelim.

cam balkon açılmıyor
cam balkon açılmıyor

Cam Balkon Neden Açılmaz?

Kullanıma bağlı nedenler

Firmamızın tecrübelerine göre; yeni uygulamaların yaklaşık %40’ında kullanım hataları göze çarpmaktadır. Montajdan sonra müşterilere kullanım anlatılmasına rağmen ilk birkaç kullanımda sıkıntılar yaşanabiliyor. Tavsiyemiz montaj personelini dinledikten ve izledikten sonra bir kere de sistemi kendinizin çalıştırması yönündedir. Sonrasında silikonların kuruması için ürünü 2 gün kullanamayacaksınız…

Arızaya bağlı nedenler

  1. Her kanadın tekerleği çıkış yuvasına göre ayarlanır. Tekerleklerden biri gevşedi ve yer değiştirdi ise; kanat açılmaz. Tekerlek ayarı yeniden yapılmalı ve düzgün bir şekilde sıkılmalıdır.
  2. Tekerlek kırılmış olabilir. Bu durumda tek çare tekerleği değiştirmek olacaktır.
  3. Kanat aşağıya doğru sarkmış olabilir. Bu durumda ayar gereklidir.
  4. Kanat fazla yukarıda olabilir; bu durumda yine ayar gereklidir.
  5. Kasa profili ince ve kalitesiz olduğundan dönme yapmış olabilir; bu durumda hem açıp kapama hem de sürme işlemleri zorlaşır. Tamirden ziyade değişim en doğru çözüm olacaktır.
  6. Plastik milli tekerlek kullanılmış olabilir… Plastik miller zamanla eğrilir ve kanatlar zor açılır. Tekerlekleri çelik olanlarla değiştirmek çözüm için yeterli olacaktır.
  7. Metal tekerlekler zamanla paslanma yapabilir. Paslanmaya bağlı olarak rulmanlar özelliklerini yitirebilirler. Bunu önlemek için tekerleklere ayda bir Wd40 gibi yağ sökücüler sıkmak gerekir. Ama iş o noktaya geldi ise; yapacak tek şey yine tekerlekleri değiştirmek olacaktır.
  8. Kasanın içinde aşırı pislik birikmiş olabilir. Pislikleri bir boya fırçası ile tekerlek çıkışlarında toplayıp elektrikli süpürge ile çekmelisiniz. Daha sonra raya Wd40 sıkabilirsiniz. Kanatlar rayda çok daha rahat hareket edecektir.

İzmir cam balkon ürünleri ile ilgili daha fazla detay ana sayfamızda.

Cam Balkon Nasıl Kullanılır?

Kullanıma bağlı gereksiz servis taleplerini önlemek için size bir video hazırladık. Cam balkon kullanımını videodan rahatlıkla görebilirsiniz.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=UNwOFxTOGAg]

İpi çekerek ilk kanadı aşağı yukarı 90 derece dik olacak şekilde açıyoruz. Yanındaki kanadı açık olan kanada kadar hafif dışarı doğru basınç uygulayarak sürüyoruz. Bunun amacı kanadın tekerleğinin çıkış yuvasına ulaşınca çıkmaması. İlk kanada 2. kanadı dayadıktan sonra kanadın üstünü ilk kanada doğru hafifçe bastırıp açıyoruz. Bunu yaparken tekerleklerin çıkış yuvasının ortasına denk geldiğini de kontrol etmelisiniz.

Bu kadar basit. Camlara karşı aşırı hassas davranan bazı müşterilerimiz açma kapama işlemlerinde zorlanıyor. Unutulmamalıdır ki; ürünlerde kullanılan camlar 8 mm ve temperlidir. Dolayısı ile normal bir cama göre 4 ile 5 kat daha sağlamdır. Biraz sert davranmaktan hiç bir zarar gelmez.

Birçok sorun düzenli bakımla ve kaliteli ürünlerle engellenebilir; ancak iş arıza noktasına geldiğinde işin uzmanlarına ulaşmak en doğrusu olacaktır. Bunun için “Cam Balkon Tamiri İzmir” adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir